Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

NASZA ROZETA

offlinedaroosa blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Zobacz projekt ROZETA w IGN Projekt
88402 odwiedzin | wpisów: 35, komentarzy: 39, obserwuje: 6

energia

autor: daroosa blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

10 sierpnia ma przyjść ekipa z pogotowia energetycznego i zrobić nam przyłącze ziemne prądu od słupa (jakieś 8 metrów) i zamontować skrzynkę z licznikiem. tak więc jeszcze podpisać umowę na dostarczanie energii i za 2-3 tygodnie będziemy mieli prąd !!!! Przyda się bo we wrześniu zaczynamy tynki.


Małe "przemeblowanie"

autor: daroosa blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Na początku planujemy wykończyć i użytkować tylko parter domu. W związku z tym w pierwotnej wersji było za mało miejsca w łazience by umieścić tam prysznic -  nie chcemy rezygnować całkowicie ze spiżarki. Dlatego  wyburzyliśmy kompletnie ścianki działowe spiżarki i łazienki, budując te pomieszczenia od nowa. Zmniejszyliśmy przez to długość holu o 0,6 metra. Spiżarka po zmianach ma nadal około 1.3 m2, co w zupełności wystarczy. Zwiększyła się natomiast znacznie łazienka, mamy fajną wnękę na prysznic szerokości 105 cm i długości 80 cm, okno zupełnie nie przeszkadza.

Lazienka i spiżarka po przebudowje

mojabudowa.pl - blog budowlany


deszczówka

autor: daroosa blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

A oto "oryginalny" patent mojego teścia na zbieranie deszczówki.

 

z tymczasowego braku rynien spustowych deszczówka trafia do beczek a później podlewamy nią trawnik i kwiaty.

mojabudowa.pl - blog budowlany


Komentarze (4)
Tytuł: benia5
autor:benia5 dodano: 2009-07-30 | 09:59:30
Mam pytanie, ze zdjęć wydaje mi się że robiliście lany strop jeżeli tak to czy były z tym jakieś problemy i czy wstawialiście belki w salonie. Byłam wczoraj u architekta i nie chce się podjąć zmian, twierdził również że trzeba będzie wstawiać belki i będą wystawać w salonie na jakieś 26 cm. Mam też pytanie o "heby" nie wiem czy tak się to pisze :) budowlańcy doradzili nam drewniane w projekcie są stalowe jakie zastosowaliście u siebie. W razie czego mój mail bozeslawa5@poczta.onet.pl
Tytuł: strop
autor:daroosa dodano: 2009-07-30 | 16:50:11
Co do stropu to mamy lany i nie było z tym problemu. Ułożyliśmy tylko podwójne zbrojenie nad salonem, nie dawaliśmy żadnych belek. Wszystko wygląda solidnie i stabilnie. Co do "heb" to nie wiem co to jest, może jakiś bliższy opis. pozdrawiam
Tytuł: Dziękuje
autor:benia5 dodano: 2009-07-31 | 08:01:56
te heby to są chyba jakieś słupy na których podtrzymywany jest dach ale też nie jestem pewna :) troche z tym stropem mnie pocieszyłeś dzięki bardzo. Napisz mi jeszcze tylko czy robiliście w związku z tym zmiany w projekcie czy kierownik budowy tylko wyraził zgodę. Aha my też planujemy na początek zrobić tylko dół i dokładnie mamy taki sam pomysł jak wy jeżeli chodzi o łazienke :)
Tytuł: strop 2
autor:daroosa dodano: 2009-07-31 | 18:11:11
U nas w projekcie architekt od razu zaprojektował strop betonowy lany, gdyż taki chcieliśmy. Kierownik budowy natomiast podpowiadał ekipie budowlanej tylko jak ułożyć stal nad salonem i jak ją "krzyżować", majster natomiast chciał to trochę zrobić inaczej, ale kierownik był górą. Nie było żadnego problemu ze stropem, po prostu tylko zużyjecie "troszeczkę" więcej stali. Co do "heb" czy "hebów" to nadal nie wiem co to jest, ale w konstrukcji dachu jest same drewno, żadnych metalowych belek. Fajnie że macie ten sam pomysł z łazienką na dole. pozdrawiamy :)

woda

autor: daroosa blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Woda już odkręcona, wodomierz zapąbowany - jest już czym podlewać trawnik.

 

główny zawór i wodomierz zamontowaliśmy w kotłowni

mojabudowa.pl - blog budowlany